Menu
Baltic WAVEholics | WAVEholizm
Baltic WAVEholics naturalnie narodziło się nad morzem. Skłonności sportowe w relacjach z pięknem Bałtyku zaprocentowały uzależnieniem od wiatru, piasku i fali.
surf, kite, windsurfing, bwh, baltic wave hollics,
2049
page-template-default,page,page-id-2049,eltd-core-1.0.3,woocommerce-no-js,woo-variation-swatches,woo-variation-swatches-theme-borderland,woo-variation-swatches-theme-child-borderland,woo-variation-swatches-style-rounded,woo-variation-swatches-attribute-behavior-blur,woo-variation-swatches-tooltip-enabled,woo-variation-swatches-stylesheet-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,borderland-ver-1.15, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_470,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

WAVEholizm

WAVEholizm oznacza uzależnienie od fali. Charakteryzuje się czasowym lub stałym przymusem zażywania fali. Może przybierać różne formy tj. kitewave, surfing, windsurfing, sup surfing, foilboarding i inne.

Konsumpcja fali w jak największych dawkach jest antidotum na okresy abstynencji. W okresach braku fali typowy waveholik wykazuje dużą nerwowość w stosunku do otoczenia oraz obsesyjnie poszukuje wiatru i rozkołysu zarówno w świecie realnym jak i wirtualnym.

W skrajnych przypadkach zdesperowany waveholik surfuje palcem
po mapie. Osoby uzależnione, którym udało się zerwać z nałogiem, określa się mianem trzeźwego lub trzeźwiejącego waveholika. Nie oznacza to wyleczenia, gdyż niezależnie od upływającego czasu może dojść do nawrotu choroby i powrotu do niekontrolowanego zażywania fali.