Menu
Baltic WAVEholics | Szkolenia Kitesurf
Baltic WAVEholics naturalnie narodziło się nad morzem. Skłonności sportowe w relacjach z pięknem Bałtyku zaprocentowały uzależnieniem od wiatru, piasku i fali.
surf, kite, windsurfing, bwh, baltic wave hollics,
2652
page-template-default,page,page-id-2652,page-child,parent-pageid-2259,eltd-core-1.0.3,woocommerce-no-js,woo-variation-swatches,woo-variation-swatches-theme-borderland,woo-variation-swatches-theme-child-borderland,woo-variation-swatches-style-rounded,woo-variation-swatches-attribute-behavior-blur,woo-variation-swatches-tooltip-enabled,woo-variation-swatches-stylesheet-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,borderland-ver-1.15, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_470,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Szkolenia Kitesurf

Kitesurfing jest jedną z najmłodszych i prawdopodobnie najszybciej rozwijającą się „surfpochodną” dyscypliną sportów wodnych.

W związku z szybką ewolucją sprzętu, kitesurfing stał się sportem „ekstremalnym” dostępnym dla wszystkich. Rozwinęły się różnorodne style czyli rodzaje kitesurfingu – i każdy bez względu na wiek i płeć może znaleźć coś dla siebie na każdym poziomie zaawansowania. Współczesne latawce są w stanie wygenerować olbrzymią moc, nad którą trzeba zapanować nie stanowiąc zagrożenia dla siebie i innych użytkowników plaży i wody. Lekcje pod okiem doświadczonego instruktora pozwolą na uniknięcie zagrożeń czy też zniechęcenia z powodu nieuniknionych porażek podczas wstępnej fazy nauki.

Pierwszym krokiem nauki kitesurfingu jest szkolenie dotyczące manewrowania latawcem, a następnie nauka startów oraz halsów na desce typu twin-tip. Jednocześnie jest to obowiązkowy etap i wprowadzenie do innych odmian kitesurfingu takich jak kitewave czy foil, których ofertę szkoleń znajdziecie w następnych zakładkach.

Naucz się latać! jest doświadczonym instruktorem kitesurfingu level II nr. 5442. Sporty wodne pociągały mnie od dzieciństwa. Najpierw była sekcja pływacka, potem ratownictwo wodne, żeglarstwo, windsurfing, aż przyszedł czas na kite. Moją pasją jest pływanie na falach, surfowanie przy pomocy kite’a.

Zajmuję się szkoleniami jedenasty sezon na wszystkich poziomach IKO. Lekcje najczęściej odbywają się indywidualnie, co pozwala znacznie przyspieszyć proces i dostosować go do predyspozycji psychomotorycznych studenta. Możliwe są także szkolenia w parach, których zaletą są interakcje między uczniami, co ułatwia znacząco cały proces nauki. Na specjalne życzenie w lekcji uczestniczą trzy osoby – i jest to maksymalna liczba osób pozwalająca na skuteczne i efektywne nauczanie. We wszystkich przypadkach dbam o to, by każdy uczestnik posiadał własny, starannie dobrany sprzęt. Nie ma sytuacji, w której jedna osoba wykonuje ćwiczenia, a reszta tylko obserwuje. Na zajęcia umawiam się „na prognozę”. Najczęściej uczę w regionie szeroko pojętej Zatoki Gdańskiej: na Wyspie Sobieszewskiej, w Brzeźnie, Sopocie, Rewie, Osłoninie, Rzucewie, Pucku, Swarzewie, na Półwyspie Helskim – od Władysławowa po Jastarnię. Nie wykluczam dojazdu do innych miejsc nad otwartym morzem takich jak Jastrzębia Góra, Karwia, Dębki czy Łeba. Umawiam się ze studentami w odpowiadającym im terminie. Czas i miejsce zależne są od warunków (wiatru) i od tego, czego będziemy uczyć się na danym etapie. Nauka trwa aż do skutku. Na każdym etapie można przerwać szkolenie. Najczęściej spotykamy się na sesje trwające od 2 do 5 godzin . Rozliczamy się każdorazowo za efektywnie wykorzystany czas. Godzina nauki kosztuje 120 PLN. Cena zawiera szkolenie i kompletny sprzęt. Zajmuję się także szkoleniem dzieci.

Moje szkolenia jako szkolenia indywidualne dostosowywane są na bieżąco do predyspozycji psychofizycznych ucznia, jego wolnego czasu, a także do panujących warunków oraz miejsca. Po szkoleniu, lub na żądanie po każdym jego etapie, wydaję kartę certyfikacyjną IKO (IKO Member Card). Karta umożliwia kontynuowanie kursu w dowolnym miejscu na świecie, a po jego ukończeniu, wypożyczenie sprzętu kite.

Szkoła Kite Baltica zajmuje się prowadzeniem profesjonalnych szkoleń kitesurfingowych w formie kursów indywidualnych lub w grupach dwuosobowych. Celem naszej szkoły jest efektywne i bezpieczne nauczanie oraz dzielenie się pasją kitesurfingu!

Zapewniamy najwyższy poziom instruktarzu dzięki prowadzeniu szkoleń w najefektywniejszym systemie szkoleniowym o tytule „IKO”. Nazwa IKO to skrót od International Kiteboarding Organization, – międzynarodowej organizacji która jest odpowiedzialna za opracowanie systemu szkoleń kitesurfingu. Organizacja ta uprawnia naszych instruktorów do tego by mogli nauczyć Cię szybko i bezpiecznie. Szkolenia z Kite Baltica prowadzone są na jednym z najlepszych w Europie akwenów do nauki kitesurfingu – Zatoce Puckiej. Zaletą naszej szkoły jest mobilność, szkolimy tam gdzie aktualnie wieje wiatr!

Kurs IKO I – Beginner Kiteboarder

Jest to kurs kitesurfingu dla początkujących, trwający 5 godzin.

Pierwsza część kursu tzw. INTRO składa się z zajęć teoretycznych i lekcji sterowania latawcem treningowym(3 godziny w całości na plaży).
Druga część kursu IKO I odbywa się w wodzie i trwa 2 godziny, podczas tego czasu nauczysz się sterowania dużym latawcem oraz wykonasz swoje pierwsze BODY DRAGI (to nic innego jak ślizganie się brzuchem po wodzie przy użyciu siły latawca). Twoim najważniejszym celem na poziomie IKO I jest opanowanie umiejętności bezpiecznego sterowania dużym latawcem, bez tego kolejny etap kursu może nie przynosić tak szybkiego progresu jak byśmy tego chcieli.

Kurs IKO II – Intermediate Kiteboarder
Jest to kurs dla średniozaawansowanych, trwający 5 godzin.

Szkolenie na etapie IKO II ma na celu zrobienie z Ciebie samodzielnej jednostki, na tym etapie udoskonalimy twoje umiejętności pilotażu dużego latawca po czym zajmiemy się nauką pierwszych startów z deską. Twoim najważniejszym celem na tym etapie kursu jest start z wody z deska tzw. pierwszy ślizg.

Kurs IKO III – Independent Kiteboarder
Jest to kurs dla zaawansowanych.

Podczas trwania kursu IKO III udoskonalamy twoją umiejętność pływania na desce, uczymy się pływać z wiatrem jak i halsowania się w górę wiatru, pierwsze podstawowe zwroty, a dla ambitnych i zdolnych przechodzimy nawet do pierwszego skoku!

Pojedyncza godzina lekcji (1h) kosztuje 150zł
Dla osób posiadających własny sprzęt nadająy sie do nauki, cena za godzinę wynosi 100zł
Pakiety godzinowe(indywidualne):

  • Pakiet 5h 600zł
  • Pakiet 10h 1200zł
  • Pakiet 15h 1600zł