Menu
Baltic WAVEholics | Wymiana padów w desce
Baltic WAVEholics naturalnie narodziło się nad morzem. Skłonności sportowe w relacjach z pięknem Bałtyku zaprocentowały uzależnieniem od wiatru, piasku i fali.
surf, kite, windsurfing, bwh, baltic wave hollics,
2836
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-2836,eltd-core-1.0.3,woocommerce-no-js,woo-variation-swatches,woo-variation-swatches-theme-borderland,woo-variation-swatches-theme-child-borderland,woo-variation-swatches-style-rounded,woo-variation-swatches-attribute-behavior-blur,woo-variation-swatches-tooltip-enabled,woo-variation-swatches-stylesheet-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,borderland-ver-1.15, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_470,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Wymiana padów w desce

Wymiana padów w desce

Pady na desce cieszą się ogromną popularnością. Posiadanie ich wiąże się z dużą swobodą, ponieważ nie musimy przygotowywać deski za każdym razem, gdy idziemy pływać. Według wielu pływanie z padami jest również wygodniejsze, gdyż nadają doskonałą przyczepność w każdych warunkach. Dodatkowo pady posiadają kicker gdzie możemy zaprzeć się stopą. O ile w tylnych padach jest to standard, to należy zauważyć, że pad przedni firmy HB-Surfkite posiada również kicker z przodu. Jest on pomocny zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Niestety, pady czasem ulegają zużyciu i potrzebna jest ich wymiana.

Proces zdejmowania pada z deski jest bardzo prosty, a jeśli przeprowadzimy go w odpowiedni sposób nie musimy martwić się, że zrujnujemy nasz ukochany sprzęt.
Zaczynamy oczywiście od przygotowania odpowiednich narzędzi. Będzie nam potrzebna suszarka, benzyna ekstrakcyjna i szmatka, a w ostateczności również ostry, lecz dość miękki przedmiot do podważenia pada, na przykład plastikowy lub drewniany nożyk. Po skompletowaniu tych paru przedmiotów możemy przystąpić do akcji. Suszarką podgrzewamy pad tam, gdzie chcemy rozpocząć jego wymianę. Najlepiej wybrać takie miejsce, w którym odchodzi on najłatwiej lub takie, gdzie narożnik był już wcześniej częściowo odklejony. Podgrzewanie nie musi trwać długo. Już po minucie możemy sprawdzić czy uda się rozpocząć usuwanie. Tak jak wspominałem możemy użyć drewnianego lub plastikowego elementu z ostrą krawędzią, lecz polecam odklejać pad palcami, ponieważ daje to pewność, że nie porysujemy ani nie uszkodzimy lakieru na naszej desce. Gdy uda się oderwać pierwsze parę centymetrów powinno już pójść szybko. Należy pamiętać, że pad powinien zejść w całości. Dobrze jest nadal używać suszarki co jakiś czas, dzięki czemu klej będzie ładnie puszczał.

Następnym etapem jest dokładne oczyszczenie powierzchni deski z kleju oraz brudu. Właśnie do tego celu potrzebna jest benzyna ekstrakcyjna. Możemy również użyć Acetonu, ale jest on silniejszy i istnieje ryzyko rozpuszczenia lakieru. Benzyną śmiało nasączamy szmatkę i zaczynamy szorować pozostałości kleju na desce. Klej powinien zmienić konsystencję i w ten sposób łatwo go usunąć. Benzyna nie tylko ułatwia pozbycie się kleju, ale również usuwa wszelkie cząstki tłuszczu i brudu. Odparowuje ona bardzo szybko, niemniej jednak możemy przetrzeć nasz sprzęt do sucha czystym papierem bądź ściereczką.

W tym momencie mamy doskonale przygotowaną deskę, która jest gotowa na naklejenie nowych padów lub nałożenie wosku. Dobrze oczyszczona deska to podstawa aby nowe pady nie odklejały się.

Do zobaczenia na falach, Aloha!

Łoś

Date

13 września 2018

Kategoria

porady